Lidhje

Nju Jork, protestë para konsullatës serbe për krimet seksuale të luftës


Protestë para konsullatës serbe në Nju Jork
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Në qytetin e New York-ut përpara konsullatës së Serbisë po zhvillohet në këto momente një protestë që synon të rrisë vëmendjen ndaj krimeve seksuale të pandëshkuara, që forcat serbe kanë kryer gjatë luftës së Kosovës. Bëhet dhjetra mijera viktima. Protesta ka bërë bashkë tre komunitete, atë shqiptaro-amerikan, boshnjako-amerikan dhe kroato-amerikan. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Burim Goxhuli ndoqi nga afër protestën.

Protestë para konsullatës serbe në Nju Jork
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG