Lidhje

Kosovë: Kërkohet drejtësi për veprimtarin Astrit Dehari


Kosovë: Kërkohet drejtësi për veprimtarin Astrit Dehari
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Në Kosovë u shënua tre vjetori i vdekjes së veprimtarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari, i cili në vitin 2016 vdiq në burgun e Prizrenit në rrethana të paqarta. Në një parakalim në sheshin qendror të Prishtinës u kërkua ndriçimi i këtij rasti dhe vënia në vend e drejtësisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG