Lidhje

Fuqizimi i demokracisë përmes forcës së grave


Fuqizimi i demokracisë përmes forcës së grave
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

Pjesëmarrja e grave në proceset politike dhe aftësimi i tyre për të marrë një rol më të madh në pozita drejtuese të qeverisë, partive politike dhe shoqërisë civile është fokusi i Rrjetit të Grave në Demokraci, një program i mbështetur nga Instituti Ndërkombëtar Republikan këtu në Shtetet e Bashkuara, pjesë e të cilit është edhe shoqata e drejtuar nga e ftuara në studion e Ditarit, Blerta Balilaj-Brovina.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG