Lidhje

Pastrimi i zonave të minuara në Kosovë


Pastrimi i zonave të minuara në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Në Kosovë, zyrtarë të organizatave që merren me pastrimin e zonave të minuara, thanë se do të duhen edhe katër apo pesë vjet për ta pastruar vendin nga fushat e minuara gjatë luftës. Mbi 100 persona kanë pësuar nga minat që nga përfundimi i luftës ndërsa së fundmi Shtetet e Bashkuara dhuruan një donacion prej pesë milion dollarësh në mbështetje të përpjekjeve për ta pastruar vendin nga minat dhe mbetjet e luftës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG