Lidhje

Green: Qeveria e re t'u përgjigjet kërkesave të qytetarëve të Kosovës për ndryshim


Green: Qeveria e re t'u përgjigjet kërkesave të qytetarëve të Kosovës për ndryshim
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Administratori i Agjencisë Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar, Mark Green, tha në një bisedë për Zërin e Amerikës se qeveria e re e Kosovës duhet t'i vërë në rend të parë qytetarët dhe të jetë e përgjegjshme ndaj tyre. Ai tha se rritja e vendeve të punës për të rinjtë është një nga detyrat kryesore të institucioneve të Kosovës dhe agjencia e tij është përqendruar kohëve të fundit në këtë fushë. Në bisedën me korrespondenten tonë në Prishtinë, Edlira Bllaca, zoti Green theksoi përkushtimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mbështetjen e Kosovës në rrugën e saj evropiane

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG