Lidhje

Rrëfimi i një gruaje për dhunën 20 vjeçare nga bashkëshorti


Rrëfimi i një gruaje për dhunën 20 vjeçare nga bashkëshorti
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Në Kosovë vetëm gjatë vitit 2019 janë vrarë pesë gra dhe një fëmijë si pasojë e dhunës në familje, ndërsa mesatarisht çdo vit raportohen mbi një mijë raste të kësaj dhune, ku viktimat më të shpeshta janë gratë. Korrespondentja e Zërit të Amerikës në Prishtinë, Edlira Bllaca, bisedoi me një grua që ka përjetuar dhunë për më shumë se njëzet vjet, ndërsa aktualisht ka ikur nga burri i saj dhe është vendosur në një shtëpi të sigurtë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG