Lidhje

Tërmeti në Shqipëri

Vijon të rëndohet bilanci i viktimave të tërmetit të fuqishëm që goditi mëngjesin e të martës Shqipërinë. Sipas të dhënave të fundit zyrtare mendohet të jenë të paktën 27 persona që deri tani rezultojnë të kenë humbur jetën, nga të cilët 12 janë gjetur në rrënojat e banesave të shembura në disa zona të Durrësit, 14 në Thumanë ku janë rrënuar dy pallate, dhe 1 person i cili humbi dje jetën në Kurbin.

Ngarko më shumë

XS
SM
MD
LG