Lidhje

Presidenti turk u kërkon vendeve islamike të ndihmojnë Shqipërinë


Erdogan
Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoga u kërkoi vendeve islamike që të ndihmojnë Shqipërinë të tejkalojë situatën e rënduar pas goditjes nga tërmetit që shkaktoi shumë viktima.

“Përgjegjësia bie mbi ne. Është obligim i yni si Organizatë Islamike për Bashkëpunim, që të bëjmë hapin e parë në planifikimin dhe organizimin e donatorëve. Tani, duhet të mbështesim Shqipërinë në trajtimin e të lënduarve dhe strehimin e atyre që iu shkatërruan shtëpitë. Marrja e këtij hapi mendoj se është i dobishëm dhe në të njëjtën kohë e kemi detyrim ndaj vëllezërve tanë”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG