Lidhje

Kurbin, banorët po largohen nga pallatet e dëmtuara nga tërmeti


Kurbin, banorët po largohen nga pallatet e dëmtuara nga tërmeti
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:46 0:00

Kurbin, banorët po largohen nga pallatet e dëmtuara nga tërmeti

Në Bashkinë e Kurbinit, grupet që po verifikojnë gjendjen e banesave, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, kanë vendosur shenjat e rrezikshmërisë së lartë në një numër të madh pallatesh 5 katëshe, të ndërtuara para vitit 1990. Banorët janë njoftuar për largimin e menjëhershëm nga pallatet, pasi do të shemben në mënyrë të kontrolluar. Ndërkohë, banorët dhe bizneset nisen sot të largojnë me shpejtësi orenditë që i kanë shpëtuar goditjeve të tërmetit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG