Lidhje

Kosovë, marrëveshje për prodhimin e energjisë nga era


Kosovë, marrëveshje për prodhimin e energjisë nga era
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Në Kosovë u nënshkrua një marrëveshje për ndërtimin e një parku për prodhimin e energjisë elektrike nga era. Projekti 170 milionësh, do të financohet nga Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim dhe disa institucione të tjera. Siç njofton korrespondentja e Zërit të Amerikës në Prishtinë, Edlira Bllaca, ky është investimi më i madh në fushën e energjisë në Kosovë që nga viti 1980.

Kosovë, marrëveshje për prodhimin e energjisë nga era
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG