Lidhje

Haxhi Dauti: Diaspora të lejohet të votojë


Haxhi Dauti

Haxhi Dauti, president i Këshillit Shqiptaro-Amerikan në Nju Xhersi, i tha Zërit të Amerikës se organizata që ai drejton prej 28 vjetësh, komunikon në mënyrë të vazhdueshme me Departamentin e Shtetit dhe institucione të tjera për t’u shpjeguar çështjet shqiptare. Në një intervistë me kolegun tonë Ilir Ikonomi, zoti Dauti flet për ndihmën që jep komuniteti shqiptaro-amerikan dhe për nevojën që Shqipëria të lejojë diasporën të votojë.

Këshilli Shqiptaro-Amerikan mbush 28 vjet nga themelimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:34 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG