Lidhje

Podgoricë, polemika mbi ligjin për fenë


Podgoricë, polemika mbi ligjin për fenë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Në Mal të Zi vazhdojnë debatet rreth ligjit mbi fenë, i cili u miratua të premten në parlamentin malazez mes kundërshtive të opozitës pro-serbe, që çoi në ndalimin disa ligjvënësve. Qeveria e Malit të Zi thotë se ligji nuk i cënon liritë fetare por kisha ortodokse Serbe, ka bërë të ditur se ky ligj nuk do të përfillet dhe se do t'i mbrojë prona e kishës me qëndresë popullore.

Podgoricë, polemika mbi ligjin për fenë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG