Lidhje

Kosovë: Problemi i fëmijëve që punojnë në rrugë


Kosovë: Problemi i fëmijëve që punojnë në rrugë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Në Kosovë ndalohet me ligj angazhimi i fëmijëve në aktivitete që dëmtojnë zhvillimin e tyre. Por megjithatë organizatat që merren me të drejtat e tyre thonë se një numër i madh i fëmijëve angazhohen në aktivitete të ndryshme në rrugë që dëmtojnë shëndetin psiko-fizik të tyre. Ata bëjnë thirrje për shtimin e shërbimeve për fëmijët dhe familjet e tyre, siç është hapja e më shumë qendrave për strehimin e përkohshëm.

Kosovë: Problemi i fëmijëve që punojnë në rrugë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG