Lidhje

Intervistë me z. Arbër Hajdari, i Fondacionit Fundjavë Ndryshe


Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Arbër Hajdari, drejtor ekzekutiv i Fondacionit Fundjavë Ndryshe, foli për përpjekjet për të ndihmuar në rindërtimin e shtëpive të banorëve të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri. Zoti Hajdari është pjesë e komitetit të rindërtimit që ka krijuar qeveria e Shqipërisë pas tërmetit të 26 nëntorit dhe ndodhet në Nju Jork, ku po takohet me organizata të ndryshme të komunitetit shqiptaro-amerikan që po mbedhin fondi për të ndihmuar viktimat e tërmetit.

Intervistë me z. Arbër Hajdari, drejtor i Fondacionit Fundjavë Ndryshe
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG