Lidhje

Kosovë, thirrje për punësim të pjesëtarëve të komunitetit rom


Kosovë, thirrje për punësim të pjesëtarëve të komunitetit rom
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Një raport i publikuar së fundmi nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, vë në dukje se shumica e pjestarëve të komuniteteve rom, ashkali, egjiptian në Kosovë, jetojnë në vendbanime me infrastrukturë të dobët e në kushte të rënda. Sipas përfaqsuesve të OSBE-së Kosova duhet të përqendrohet më shumë në punësimin e pjestarëve të këtyre komuniteteve, në mënyrë që të pëmirësohen kushtet në të cilat ata jetojnë.

Kosovë, thirrje për punësim të pjesëtarëve të komunitetit rom
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG