Lidhje

Shqipëri-Turqi projekt për rindërtimin pas tërmetit


Shqipëria dhe Turqia nisin projektin për rindërtimet pas tërmetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Shqipëria dhe Turqia nënshkruan të shtunën marrëveshjen për të ndërtuar 500 banesa në zonën e Laçit, që u dëmtua rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit. Krahas shtëpive të reja, projekti parashikon sistemime urbanistike dhe parandalimin e përmbytjeve, që përsëriten shpesh në atë zonë.

Shqipëria dhe Turqia nisin projektin për rindërtimet pas tërmetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG