Lidhje

Fatbardha Saraçi (Mulleti) me libër të ri për krimet e komunizmit


Fatbardha Saraçi (Mulleti) me libër të ri për krimet e komunizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Fatbardha Saraçi Mulleti, një ish e përndjekur politike e regjimit komunist, ka promovuar se fundmi librin e saj të pestë "Saga e Dhimbjes", kushtuar krimeve të periudhës komuniste. Megjithëse në moshen 80 vjeçare, ajo thotë se do të vazhdojë të sjellë në kujtesën e lexuesve jetën dhe vuatjet e mijëra shqiptarëve gjatë asaj periudhe.

Fatbardha Saraçi (Mulleti) me libër të ri për krimet e komunizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG