Lidhje

Kosovë, sfidat e furnizimit me ujë


Kosovë: Rënia e nivelit të liqeneve dhe sfidat e furnizimit me ujë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Në Kosovë niveli i ujit në liqene, burimi kryesor i furnizimit me ujë, ka rënë me rreth dhjetë metra. Zyrtarët thonë se kjo situatë është pasojë e mungesës së reshjeve e mund të çojë në probleme të mëdha në furnizimin me ujë.

Kosovë: Rënia e nivelit të liqeneve dhe sfidat e furnizimit me ujë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG