Lidhje

Nimanbegu: Ligji për lirinë fetare nuk do të shkaktojë konflikte ndëretnike


Nimanbegu: Ligji për lirinë fetare nuk do të shkaktojë konflikte ndëretnike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Në një intervistë për Zërit të Amerikës, nënkryetari i parlamentit të Malit të Zi, Genci Nimanbegu shpreh besimin se Ligji për lirinë fetare nuk do të shkaktojë konflikte ndëretnike në vend, përveç fërkimeve politike mes Beogradit dhe Podgoricës. Për sa i takon ligjit për simbolet kombëtare zoti Nimanbegu e cilëson atë si arritje të madhe për pakicat në Malin e Zi.

Nimanbegu: Ligji për lirinë fetare nuk do të shkaktojë konflikte ndëretnike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG