Lidhje

Intervistë me kryetarin e ri të Vatrës, Elmi Berisha


Intervistë me kryetarin e ri të Vatrës, Elmi Berisha
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:07 0:00

Vatra ka një traditë që lejon mendime të ndryshme, dhe krijon një thesar të mendimeve të ndryshme për të mirën e bashkëkombasve në Amerikë dhe në viset e tjera ku jetojnë shqiptarët, thotë Elmi Berisha, kryetar i ri i Vatrës. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Berisha tha se Vatra e shekullit 21 do të promovojë çdo ide ose interes që vjenë nga Tirana ose Prishtina zyrtare.

Më 19 janar të këtij viti, federata panshqiptare Vatra mbajti në Michigan një kuvend, ku zgjodhi si kryetar të ri zotin Elmi Berisha. Zoti Agim Rexhaj u zgjodh kryetar nderi i organizatës. Kuvendi erdhi pas shumë debatesh që kanë përfshirë këtë organizatë prej disa vitesh dhe me zgjedhjen e saj të re, Vatra ka sot një shans të ri dhe të rëndësishëm për të ecur përpara si organizata më e vjetër e shqiptarëve të Amerikës.

Intervistë me kryetarin e ri të Vatrës, Elmi Berisha
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:07 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG