Lidhje

Kosovë: Heqja e tarifave ndaj Serbisë dhe vendosja e reciprocitetit


Kosovë: Heqja e tarifave ndaj Serbisë dhe vendosja e reciprocitetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Në Kosovë përfaqësues të qeverisë thonë se po punojnë për zëvendësimin e tarifave prej një qind për qind ndaj mallrave serbe me masën e reciprocitetit të plotë me Serbinë. Ata thonë se tashmë kanë hapur debatin edhe me komunitetin e biznesit për këtë cështje. Njohës të zhvillimeve politike në vend ndërkaq thonë se heqja e tarifave do të mund te përmirësonte pozitën e Kosovës në arenën ndërkombëtare. Më hollësisht nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG