Lidhje

Kosovë: Shënohet 50 vjetori i Universitetit të Prishtinës


Në Kosovë Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” shënoi 50 vjetorin e themelimit. Përfaqësues të këtij universiteti dhe të botës akademike e vlerësuan lart rolin që Universiteti i Prishtinës ka luajtur për këtë gjysmë shekulli të veprimtarisë.

Kosovë: Shënohet 50 vjetori i Universitetit të Prishtinës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG