Lidhje

Intervistë me profesorin e Fakultetit Juridik të UP-së, Luz Balaj


Intervistë me profesorin e UP-së, Luz Balaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00

Profesori i fakultetit të drejtësisë në Universitetin e Prishtinës, Luz Balaj thotë se qeveria e re e Kosovës duhet të ketë në qendër të vëmendjes pritshmëritë e popullit për punësim, arsim dhe kujdes shëndetësor dhe jo të përqëndrohet tërësisht tek bisedimet e ardhshme me Serbinë, ashtu siç kanë bërë shumë qeveri deri tani. Ai e sheh problematike kushtetueshmërinë e një marrëveshje të mundshme me Serbinë e cila mund të përfshinte ndryshime kufijsh mes të dy vendeve.

Intervistë me profesorin e UP-së, Luz Balaj
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:05 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG