Lidhje

Analistët për protestat e kishës ortodokse serbe në Mal të Zi


Analistët për protestat e kishës ortodokse serbe në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Kisha Ortodokse Serbe dhe partitë proserbe po i përshkallëzojnë protestat dhe fushatën kundër Ligjit për fenë, i cili u miratua nga parlamenti i malit të zi në dhjetor të vitit të kaluar. Protestat e vazhdueshme e të përsëritura në Podgoricë dhe në qytetet tjera, sipas analistëve janë përpjekje e qartë e Serbisë, si shtet satelit i Rusisë në Ballkan për të shkaktuar kaos në Mal të Zi dhe rajon.

Analistët për protestat e kishës ortodokse serbe në Mal të Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG