Lidhje

Viktimat e përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë


Viktimat e përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:39 0:00

Në Kosovë ndonëse nuk dihet numri i saktë, besohet se gjatë luftës janë përdhunuar rreth 20 mijë gra. Në prag të 8 marsit, ditës së gruas, Zëri i Amerikës i sjell ato sërish në vëmendje. Një grup prej tyre, anëtare të një organizate në qytetin e Drenasit, përmes punës së dorës sigurojnë të ardhura financiare dhe njëkohësisht rehabilitim shpirtëror pas traumës së përjetuar.

Viktimat e përdhunimeve gjatë luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:39 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG