Lidhje

Dr. Nora Gashi në Nju Jork flet për barrën emocionale të koronavirusit tek mjekët


Nju Jork, rrëfimi i mjekes shqiptaro-amerikane mbi sfidat e personelit mjeksor
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Nora Gashi, mjeke e përgjithshme në një spital të Uestçesterit në Nju Jork, thotë se përballja çdo ditë me pacientët me koronavirus, është emocionalisht mjaft e vështirë për personelin mjekësor. Në një intervistë me Skype me kolegun Ilir Ikonomi, Dr. Gashi flet për punën e saj me këta pacientë dhe thotë se ky virus nuk zgjedh moshë, të gjithë janë të rrezikuar. Mjekja tha se për arsye etike, nuk dëshiron ta bëjë publik emrin e spitalit.

Nju Jork, rrëfimi i mjekes shqiptaro-amerikane mbi sfidat e personelit mjeksor
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG