Lidhje

Gjirokastër, Artizanët në mbijetesë nga pandemia


Gjirokastër, Artizanët në mbijetesë nga pandemia
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Sektori turistik është bllokuar nga situata e Pandemisë dhe një nga kategoritë e goditura janë mjeshtërit e punimeve tradicionale. Pazari historik i Gjirokastrës njihet në Shqipëri për tregëtimin e punimeve të dorës, por artizanët thonë se tani janë në mbijetesë. Njofton korrespondenti ynë Rajmond Kola.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG