Lidhje

SHBA, BE, thirrje për respektimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese


SHBA, BE, thirrje për respektimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian bënë thirrje për respektimin e vendimit te Gjykatës Kushtetuese të Kosovës që i hapi rrugën formimit të qeverisë se re së vendit. Ata bënë thirrje gjithashtu për një tranzicion të rregullt të pushtetit dhe thanë se respektimi i vendimit të gjykatës nënkupton mbështetje për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë.

SHBA, BE, thirrje për respektimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG