Lidhje

Krimet e luftës në Kosovë


Krimet e luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Për krime të luftës në Kosovë deri tash janë dënuar vetëm 66 veta, ndërsa organizatat humanitare thonë se numri i viktimave të luftës është mbi dhjetë mijë persona. Përfaqësues të Agjencisë për Menaxhimin e Komplekseve Përkujtimore, thonë se po përpiqen të restaurojnë dhe mirëmbajnë vendet në të cilat dihet se kanë ndodhur krime të luftës, për të shërbyer si tregues të historisë për gjenratat e ardhshme.

Krimet e luftës në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG