Lidhje

Artisti Genti Tavanxhiu pasqyron krimet e komunizmit në ekspozitën e re


Artisti Genti Tavanxhiu përcjell krimet e komunizmit në ekspozitën e re
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Genti Tavanxhiu, një artist që jeton e punon prej 27 vitesh në Itali, ka zgjedhur mjediset e Muzeut të Dëshmisë dhe Kujteses së Krimeve të Komunizmit në Shkodër, për të hapur ekspoziten e tij në pikturë “Dënimi i Kujtesës”. Autori përpiqet të pasqyrojë artistikisht krimet e komunizmit në Shqipëri.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG