Lidhje

50 vjetori i “Besëlidhjes së Malësisë”


Mali i Zi, 50 vjetori i Besëlidhjes së Malësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

50 vjet më parë kuvendi i burrave në Malësi u zotua për parandalimin e një plage të dhimbshme për banorët e kësaj zone siç ishte gjakmarrja dhe vëllavrasja. “Besëlidhja e Malësisë” sot vlerësohet si një ngjarje e rëndësishme në historinë bashkëkohore të shqiptarëve në Mal të Zi.

Mali i Zi, 50 vjetori i Besëlidhjes së Malësisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

XS
SM
MD
LG