Lidhje

Kosovë, sfidat e fillimit të vitit të ri shkollor në kohë pandemie


Kosovë: Sfidat e fillimit të vitit shkollor në kohë pandemie
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Në Kosovë rifillimi i vitit shkollor po sfidohet nga situata e rënduar si pasojë e pandemisë së COVID-19.

Autoritetet thonë se po hartojnë skenarë për këtë çështje dhe gjatë javës mund të vendoset se si do të vazhdohet mësimi.

Situata me pandeminë ka nxitur shqetësime për boshllëkun që ka krijuar zëvendësimi i mësimit klasik me mësimdhënien në distancë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG