Lidhje

Dr. Arian Haxhillari, mjeku që u përball me uraganin


Mjeku Arian Haxhillari në detyrë pas uraganit në Luiziana
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Dr. Arian Haxhillari është mjek specialist për emergjencat në Lejk Çarls të shtetit Luiziana, një nga zonat e goditura më rëndë nga uragani i fuqishëm Laura javën e kaluar. Në një bisedë me kolegun Ilir Ikonomi, mjeku thotë se megjithëse uragani tashmë ka kaluar, personelin shëndetësor e pret një punë edhe më intensive, me kthimin e njerëzve të evakuuar dhe me temperaturat mjaft të larta në këtë shtet jugor të Amerikës. Dr. Haxhillari punon në spitalin St. Patrick Hospital, ndërkohë që një klinikë tjetër e madhe e qytetit doli jashtë funksionimit për shkak të uraganit. Presidenti Donald Trump ishte në Lejk Çarlz të shtunën dhe ka premtuar ndihma për rimëkëmbjen.

Mjeku Arian Haxhillari në detyrë pas uraganit në Luiziana
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG