Lidhje

Kosovë: Java e të drejtave të viktimave të krimit


Kosovë: Java e të drejtave të viktimave të krimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Në Kosovë vetëm gjatë nëntë muajve të fundit janë regjistruar një mijë e 145 viktima të dhunës në familje, si dhe 23 raste të përdhunimeve. Këto të dhëna u bënë të ditura në hapjen e javës për të drejtat e viktimave të krimit ku ndër të tjera u nënvizua rritja e rasteve të dhunës në familje dhe përdhunimeve gjatë pandemisë COVID-19.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG