Lidhje

Ndikimi i pandemisë në diagnostikimin e rasteve me kancer të gjirit


Ndikimi i pandemisë në diagnostikimin e rasteve me kancer të gjir
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Në Shkodër u organizua të mërkurën një fushatë ndërgjegjësimi për parandalimin e kancerit të gjirit. Ekspertë të shërbimit shëndetësor thonë se periudha e gjatë e pandemisë COVID-19 po ndikon edhe ne shkallën e diagnostikimit të kancerit të gjirit. Sipas tyre, në krahasim me një vit më pare, është ulur ndjeshëm numri i grave dhe vajzave që paraqiten pranë institucioneve shëndetësore për të bërë mamografinë nga frika e infeksionit me COVID-19.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG