Lidhje

Tradita e Krishtlindjes në Pjetërshan


Pjetershan Christmas

Dritat e Krishtlindjes, një traditë e përvitshme në një fshat të Kosovës, u rishfaqën për sezonin e sivjetshëm të festave. Në këto kohë pandemie, dritat kanë rikthyer një ndjenjë normaliteti dhe optimizmi, megjithëse virusi nuk do të lejojë ardhjen e vizitorëve siç ndodhte në vitet e mëparshme.

Tradita e Krishtlindjes në Pjetërshan
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG