Lidhje

Kosovë, thirrje për kujdes nga COVID-19 gjatë festave të fundvitit


Kosovë, thirrje për kujdes nga COVID-19 gjatë festave të fundvitit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:14 0:00

Kosovë, thirrje për kujdes nga COVID-19 gjatë festave të fundvitit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë thanë se po ndjekin me kujdes situatën lidhur me variantin e ri të COVID-19 që është shfaqur në Britaninë e Madhe, në një kohë kur vendi po përballet me numër të lartë të të prekurve. Gjatë 24 orëve të fundit, autoritetet konfirmuan 6 viktima dhe 264 raste të reja të të prekurve nga koronavirusi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG