Lidhje

Delegacioni ushtarak nga kampi Bondsteel viziton një xhami në Prishtinë


Delegacioni ushtarak nga kampi Bondsteel viziton një xhami në Prishtinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Delegacioni ushtarak nga kampi Bondsteel viziton një xhami në Prishtinë

Majori Cory Van Sloten bashkë me disa ushtarë nga kampi ushtarak i Bondsteelit në Kosovë, vizituan të premten një xhami në Prishtinë ku diskutuan për rëndësinë e lirisë dhe tolerancës fetare. Po ashtu mbi miqësinë e palëkundur të Shteteve të Bashkuara të Amerikës me Kosovën. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG