Lidhje

Pelosi: Kongresi do të rifillojë punimet


Kryetarja e Dhomës Përfaqësuesve Nancy Pelosi tha se Kongresi do rifillojë punimet për konfirmimin e votave Kolegjit Zgjedhor, sapo jenë nxjerrë nga Kapitoli protestuesit pro-Donald Trump dhe ndërtesa jetë e sigurt.

Zonja Pelosi tha se e mori vendimin konsultim me Pentagonin, Departamentin e Drejtësisë dhe Nënpresidentin Mike Pence, i cili do kryesojë seancën.

"E dinim do punonim deri vonë sot. Nata mund vazhdojë jetë e gjatë, por kemi shpresën programi jetë i shkurtër. Objektivi ynë do plotësohet”, tha ajo një deklaratë.

Ajo vuri dukje se kjo ditë do kishte qenë gjithmonë "pjesë e historisë", por tani arsyeja do ishte "si një vizion i turpshëm i vendit tonë para botës."

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG