Lidhje

Kosovë: debat i ashpër për certifkimin e listave zgjedhore


Në Kosovë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po debaton të premten lidhur me certifikimin e listave të kandidateve te partive politike për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit. Mospajtimet ndërmjet përfaqësuesve të partive politike në këtë komision çuan në ndërprerjen mbledhjes për të paktën dy orë për të shqyrtuar rekomandimin e Zyrës për Regjistrimin e Partive Politike dhe Certifikim që të cerifikohen të gjithë kandidatët për deputetë që janë në listat e partive politike.

Kosovë: debat i ashpër për certifkimin e listave zgjedhore
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00


Facebook Forum

XS
SM
MD
LG