Lidhje

Mbi 100 prokurorë e gjykatës do të ndjekin procesin zgjedhor në Kosovë


Mbi 100 prokurorë e gjykatës do të ndjekin procesin zgjedhor në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Në Kosovë, partitë janë përfshirë në veprimtari politike për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit, ndonëse fushata zyrtare fillon të mërkurën. Përgjatë këtyre veprimtarive janë regjistruar edhe incidente të përcjella me gjuhë të ashpër politike. Autoritetet e sigurisë thanë se po bëjnë përgatitjet për të siguruar zgjedhje të drejta dhe të lira ndërsa organizatat vëzhguese bën thirrje për fushatë të qetë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG