Lidhje

Kosovë: Komunitetet joserbe dorëzojnë ankesë për rezultatin e zgjedhjeve


Kosovë, komunitetet joserbe dorëzojnë ankesë për rezultatin e zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Në Kosovë përfaqësues të komuniteteve pakicë joserbe po kërkojnë anulimin e votave të hedhura nga votuesit serb për komunitetet boshnjak dhe rom në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.

Sipas ankesës që ata dorëzuan të premten në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, një parti boshnjake dhe një rome kanë fituar vende në parlamentin e Kosovës nëpërmjet ndihmës së Listës Serbe.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG