Lidhje

Këshillime rreth zgjedhjes së presidentit të ri të Kosovës


Këshillime rreth zgjedhjes së presidentit të ri të Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Lidhja Demokratike e Kosovës tha se do të vazhdojë diskutimet rreth vendimit nëse do të mbështesë kandidaten e lëvizjes Vetëvendosje për presidente, Vjosa Omani apo jo. Komentet pasuan takimin e së mërkurës pasdite të kryetarit të Lidhjes Demokratike Lumir Abdixhiku me zonjën Osmani. Kosova duhet të zgjedhë presidentin e ri muajin që vjen dhe dështimi për ta bërë një gjë të tillë mund ta çojë vendin në zgjedhje të jashtëzakonshme.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG