Lidhje

Shqipëri: Nis vaksinimi me Sinovac


Shqipëria imunizon të moshuarit me vaksinën kineze
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Në Tiranë, autoritetet shëndetësore nisën vaksinimin e banorëve mbi 70 vjeç me vaksinën kineze Sinovac. Shërbimet shëndetësore ngritën disa tenda në sheshin Skënderbej si qendra vaksinimi, ndërsa pika të ngjashme po ngrihen në të gjithë Shqipërinë. Pandemia COVID-19 vazhdon të shtrihet në shumë zona, duke shkaktuar vdekje dhe infektuar rishtas disa qindra qytetarë çdo ditë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG