Lidhje

Kosovë: Dita ndërkombëtare e punëtorëve


Kosovë: Dita ndërkombëtare e punëtorëve
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:08 0:00

Në Kosovë 1 maji, dita e punëtorëve u shënua me protesta nga punonjës të sektorit privat, të cilët kërkuan paga më të larta dhe kushte më të mira pune. Përfaqësues të sindikatave thonë se pandemia ka thelluar problemet e të punësuarve dhe ka shtuar numrin e të papunëve.

XS
SM
MD
LG