Lidhje

SHBA, Fondacioni Global Shqiptar fushatë në ndihmë të fëmijëve e të rinjve


Intervistë me Mark Kosmon, drejtues i Fondacionit Global Shqiptar
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Në muajin qershor Fondacioni Global Shqiptar me qendër në Boston të SHBA-së pritet të nisë fushatën me titull "Të ndërtojmë të ardhmen", një iniciatëve që synon të mbështesë fëmijët e të rinjtë në Shqipëri.

Fondacioni u krijua në vitin 2019 si një organizatë jofitimprurëse, me synimin për të inkurajuar filantropinë dhe financimin e organizatave jofitimprurëse në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni Veriore, Mal të Zi dhe Preshevë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG