Lidhje

Biden: SHBA po bën përparim në betejën kundër COVID-19


Presidenti Joe Biden tha të enjten se Shtetet e Bashkuara po bëjnë përparim në betejën kundër COVID-19 dhe se ishte një lajm i mirë që rregullatorët kishin zgjeruar pranueshmërinë për vaksinat përforcuese të COVID-19 tek moshat 16 dhe 17-vjeç.

Bideni tha gjithashtu se ishte një lajm inkurajues që të dhënat paraprake tregojnë se tre dozat e vaksinës Pfizer ofrojnë mbrojtje kundër variantit Omicron.

"Mesazhi im është shumë i drejtpërdrejtë dhe i thjeshtë. Nëse jeni vaksinuar gjashtë muaj më parë ... merrni përforcuesin tuaj menjëherë," tha presidenti.

XS
SM
MD
LG