Lidhje

Lufta në Ukrainë dhe ndikimi në ekonominë e Kosovës


Lufta në Ukrainë dhe ndikimi në ekonominë e Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Lufta në Ukrainë ka ndikuar në rritjen e inflacionit në Kosovë. Sipas një studimi të Institutit GAP, vetëm në periudhën janar-mars 2022, shkalla e çmimeve të konsumit ishte për 8.2 për qind më e lartë se në vitin 2021.

XS
SM
MD
LG