Lidhje

Serbi: qëndron në fuqi vendimi ndaj katër të dënuarve për krime lufte


Gjykata e Lartë e Serbisë mbështeti vendimin ndaj katër serbëve të dënuar vitin e kaluar për rrëmbimin dhe vrasjen e 16 myslimanëve gjatë konfliktit në Bosnjë.

Që të katërt, pjesëtarë të një njësie të njohur para-ushtarake, “Hakmarrësit”, u dënuan me nga 15 deri në 20 vjet burg. Njëri prej tyre është dënuar në mungesë, pasi nuk është kapur ende. //ad//

XS
SM
MD
LG