Lidhje

Kryeministri Berisha i jep fund vizitës në Kosovë


Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha i dha fund vizitës treditëshe në Kosovë, e para vizitë zyrtare e tij atje. Gjatë kësaj vizite ai u shpall qytetar nderi i Prishtinës dhe të shtunën edhe i qytetit të Gjakovës. Kryeministri Berisha, i cili zhvilloi takime me zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë dhe vendas, shprehu mbështetjen e tij për pavarësinë e Kosovës dhe bëri thirrje për mbrojtjen e pakicave kombëtare atje.//ii

XS
SM
MD
LG